Pro veřejnost

Proběhly aktivy akcionářů Severočeské vodárenské společnosti v okresech Libereckého a Ústeckého kraje

16. března 2004 se uskutečnil první z aktivů akcionářů Severočeské vodárenské společnosti (SVS) na úrovni okresů. Těchto aktivů proběhlo do 22. dubna, tedy za pět týdnů celkem deset, stejně jako je okresů Ústeckého a Libereckého kraje - regionu působnosti SVS.

Cílem aktivů bylo

  • setkání členů orgánů i managementu SVS se zástupci měst a obcí v daném regionu,
  • informování o investičních plánech a možnostech společnosti v souvislosti se vstupem ČR do EU,
  • informování o investičních akcích v regionu,
  • diskuze,
  • volba zástupce akcionářů do dozorčí rady SVS.

Nominace akcionářů do dozorčí rady SVS proběhla včas a v souladu se stanovami společnosti, protože v letošním roce vyprší mandát stávající dozorčí rady.

V České Lípě akcionáři nominovali jako svou novou zástupkyni do dozorčí rady Ing. Jaroslavu Petrbokovou, starostku Svoru. Vystřídá ve funkci Bc. Otu Raitera, starostu Kamenického Šenova. V Ústí nad Labem byl nominován do dozorčí rady opětovně Václav Pucherna, místostarosta městské části Ústí nad Labem - Neštěmice, stávající místopředseda dozorčí rady SVS. V Lounech byli navrženi dva z akcionářů - Mgr. Radek Reindl, místostarosta města Podbořany a Ing. Aleš Dvořák, místostarosta města Žatec. Akcionáři nakonec nominovali do dozorčí rady Mgr. Radka Reindla. V Liberci byl akcionáři do dozorčí rady opětovně nominován Ing. Jiří Kittner, primátor města Liberec. V Chomutově byl do dozorčí rady nominován PaedDr. Jiří Kulhánek, starosta města Chomutov. V Jablonci nad Nisou nominovali akcionáři RNDr. Jiřího Čeřovského, starostu Jablonce. Vystřídá ve funkci Petra Poláka, starostu Tanvaldu, dosavadního předsedu dozorčí rady SVS. V Litoměřicích za svého zástupce do dozorčí rady nominovali akcionáři opětovně Ing. Josefa Bížu, starostu obce Mšené-lázně. V Mostě byl do dozorčí rady byl nominován PaedDr. Karel Zdražil, starosta města Litvínov. V Děčíně byl na zástupce do dozorčí rady byl nominován Ing. Vladislav Raška, starosta města Děčín. Za akcionáře okresu Teplice byl opětovně nominován Jaroslav Kubera, primátor města Teplice.

Členy dozorčí rady nominované na aktivech akcionářů ještě musí potvrdit ve funkci řádná valná hromada Severočeské vodárenské společnosti, jež se uskuteční 18. června 2004 v sídle společnosti, v Teplicích.

Petr Skokan, předseda představenstva SVS, výsledky aktivů komentuje: "Po změnách v managementu společnosti a v představenstvu, jež proběhly na přelomu roků 2003/2004, bude mít v červnu 2004 SVS i novou dozorčí radu, která bude mít podle navrhovaných změn ve stanovách i mnohem širší kompetence, než tomu bylo doposud."

home > Pro veřejnost > Na koho se vlastně obrátit? > Proběhly aktivy akcionářů Severočeské vodárenské společnosti v okresech Libereckého a Ústeckého kraje
Vytištěno: 26.07.2017 00:47, www.svs.cz