Jeden den jako šance pro všechny dny budoucí

Teplice 21. dubna 2021

Den Země připadá na 22. dubna a má všem lidem připomínat bohatství naší planety, ale také hrozby, kterým musí čelit. Mezinárodní dny jsou celosvětově uznávaným způsobem, jak tematizovat důležité problémy, se kterými se naše společnost potýká. Ta by pak měla pravidelně popularizovat jejich řešení. Je tedy pochopitelné, že i severočeští vodohospodáři se chopili možnosti připomenout, jak důležitá je ochrana vody coby jedinečného přírodního zdroje.

Den Země 2021 a letosni motto: Nastoleni rovnovahy v prirode


Letošním tématem Dne Země je znovuoživení, tedy opětovné nastolení rovnováhy v přírodě. Toto poselství je pro severní Čechy o to symboličtější, že nám naše krásná příroda za celou historii lidského osídlení mnohé dala. Třeba poklady jako stříbro, cín nebo uhlí, které nám dobře posloužily. Bohatý kraj střední Evropy, který má ideální podnebí pro šťastný život, ale v 21. století naráží na limity toho, co příroda pod vlivem plýtvání a pohodlného života nás všech snese. V takový den, jakým Den Země je, je tedy důležité si říct, co každý z nás může udělat pro to, aby i budoucí generace mohly zažít radost z krásné přírody a čisté vody jako my. Vody si vážit, dobře s ní hospodařit a vést k tomu i své okolí, svou rodinu.
 

Den Země 2021 - par zajimavych čísel

Skupina Severočeská voda pečuje o 63 úpraven vody, které dodávají každou hodinu osm milionů litrů pitné vody pro více než milion obyvatel severních Čech. Od nich pak odvedeme vodu odpadní, se kterou se vypořádá 187 našich čistíren odpadních vod. Každou hodinu je to deset milionů litrů vyčištěné vody.

Každý den jsme svědky zázraku. To, že nám z kohoutku teče čistá a dobrá voda, není samozřejmost a je třeba práce mnoha lidí, aby se z přírodní vody stala voda pitná. Věříme, že právě voda je dokonalým symbolem znovuoživení a naděje. Naděje na dokonalou rovnováhu. Proto není na škodu si právě na Den Země uvědomit, jaký poklad představuje. Pro nás. Pro naše potomky. Pro celou planetu.

loga ke Dni vody - společnosti ze skupiny Severočeská voda


Kontakt pro média:

Mgr. Mario Böhme, MBA
manažer útvaru komunikace a PR
tiskový mluvčí
Přítkovská 1689, Teplice, 415 50
e-mail: mario.bohme@svs.cz
tel.: +420 415 654 656
mobilní telefon: +420 602 251 254

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává Severočeská vodárenská společnost a.s. Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik.
Více informací o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech zde.

Nastavení cookies