Severočeští vodohospodáři dali na Světový den vody slovo dětem

Teplice 19. března 2021

Světový den vody slavíme vlastně ruku v ruce se začátkem jara, 22. března. Má upozornit na jeden z nejcennějších přírodních zdrojů naší planety, který jsme zvyklí brát jako něco samozřejmého, dostupného. Tématem letošního ročníku je hodnota vody pro každého z nás. Co pro nás tedy voda znamená?

Ilustrace dětí: co pro ně voda znamená

Voda jako radost, bazén i osvěžení v horkém létu

V rámci letošního tématu Světového dne vody jsme se rozhodli oslovit ty, kteří rozhodně nešetří upřímností – děti. Jejich úkolem bylo odpovědět na otázku, jaký má pro ně voda význam, a namalovat obrázek znázorňující vodu. Odpovědi odzbrojují svojí kouzelností, ve které se skrývá čirá esence vody – její životadárnost.

Ilustrace dětí: Voda jako radost, bazén i osvěžení v horkém létu

Jak odpovědi naznačují, děti vidí vodu všude. Ať už jako součást jídelníčku, domácnosti, nebo rekreační kratochvíle, voda proplouvá naším životem od začátku do konce. Bohužel si její důležitost většinou uvědomíme až v momentě, kdy chybí. I proto jsou iniciativy, jako je tato, velmi významné, protože upozorňují od dětství na význam vody a důležitost ochrany přírodních zdrojů.

Ilustrace dětí: vodu vidí všude.

V kontrastu jsou pak odpovědi dospělých, kde se už objevuje obava, že by tady voda nemusela být stále tak snadno dostupná, jako je dnes.

Den vody: pohled dospělého

Voda jako závazek

Pro nás, společnosti skupiny Severočeská voda, je voda nejen náplní práce v podobě správy 9000 kilometrů vodovodů a bezmála 4000 km kanalizací, ale také životním posláním. Péče o dodání vody v nejvyšší kvalitě do domácností ve 458 obcích v severních Čechách je velkým závazkem, který se snažíme dennodenně plnit s maximálním nasazením.

Spravujeme 200 čistíren odpadních vod, 1000 vodojemů a 60 úpraven vody. Voda tak pro nás znamená závazek, živou energii, která protéká doslova vším, co nás obklopuje. Věříme, že to tak zůstane i nadále.

Kontakt pro média:

Mgr. Mario Böhme, MBA
manažer útvaru komunikace a PR
tiskový mluvčí
Přítkovská 1689, Teplice, 415 50
e-mail: mario.bohme@svs.cz
tel.: +420 415 654 656
mobilní telefon: +420 602 251 254

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává Severočeská vodárenská společnost a.s. Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik.
Více informací o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech zde.

Nastavení cookies