Křešice, VDJ Třeboutice – rekonstrukce

4. 3. 2026  -  4. 6. 2027
Křešice
Části obce: Třeboutice

V Křešicích, v Třebouticích provedeme výstavbu vodojemu Třeboutice.

Křešice, VDJ Třeboutice – rekonstrukce

Více o stavbě:

V uvedené lokalitě se nachází vodojem Třeboutice 2 x 650 m3, který byl postaven v roce 1930. Zásobuje 3 oblasti, respektive 3 směry:

  1. Třeboutice, Křešice, Zahořany,
  2. 5. Pásmo LTM, Želetice, Mlékojedy, Nové Kopisty, Terezín (a VDJ Terezín), Bohušovice, Brňany, Brozany, Doksany, Rochov,
  3. České Kopisty, Počáply, Nučničky, Trávčice, Hrdly, Dolánky.

U stávajícího vodojemu je funkční pouze jedna komora, druhá komora propouští – je neopravitelná.

Z uvedených technických důvodů se SVS rozhodla o provedení výstvaby nového vodojemu Třeboutice 2 x 650 m3.

Stávající vodojem 2 x 650 m3 bude zbouraný a na jeho místě bude postaven VDJ nový 2 x 650 m3 s manipulační komorou. Nový vodojem 2 x 650 m3 bude postaven v místě bývalého VDJ. Nádrže budou čtvercového půdorysu. K nádržím bude přisazena manipulační komora, která bude v nadzemní části přesahovat na nádrže, zde bude vstup do akumulací. Výška vody v akumulacích bude 3,6 m, maximální hladina bude na kótě 213,800 m n.m.

Kapacity:

 IO 01 VDJ 2 x 650 m3

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena protokolárním předáním staveniště 04.03.2026. Vlastní stavební práce začnou v následujících dnech (v 11. kalendářním týdnu).

Podle smlouvy o dílo má být stavba dokončena do 04. června 2027.

Je to jedna ze staveb pro okres Litoměřice, kde pro rok 2026 naplánovala SVS celkem 15 staveb v celkovém objemu 350,2 mil. korun bez DPH.

 

Příloha