Teplice, 27. června 2016
Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Českolipsku další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – souběžnou rekonstrukci nevyhovujících úseků kanalizace a vodovodu ve Cvikově, v ulicích Tyršova, Malá a Pětidomky.
Ing. Bronislav Špičák, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti, uvádí: „Obnova majetku je trvale v centru našeho zájmu. Z letošní částky na investice 1,27 miliardy korun dáváme téměř 80 %, tj. 992 milionů korun, právě na obnovu vodohospodářského majetku společnosti. V rámci naší zahájené investiční akce ve Cvikově budou zrekonstruovány nevyhovující úseky kanalizace a vodovodu ve třech ulicích. Stavbu provedeme v koordinaci s plánovanou akcí města k rekonstrukci dešťové kanalizace a komunikace.“
Více o stavbě:
Stávající kanalizační stoky v uvedených ulicích jsou tvořeny úseky z betonového potrubí vnitřního průměru 300 a 200 mm. Byly uvedeny do provozu v letech 1930 až 1976. Stoky jsou staticky narušené, jak prokázala jejich kamerová prohlídka. Materiál potrubí je zkorodovaný, popraskaný a rozlámaný, v důsledku čehož dochází k nežádoucímu nátoku balastních vod. V těsném souběhu s kanalizací je vedený vodovod z polyetylénu průměru 110 mm (Tyršova ul.), z litiny průměru 60 mm (ul. Pětidomky) a z polyetylénu průměru 63 mm (ul. Malá). Řady neznámého stáří jsou také ve špatném technickém stavu, inkrustované a poruchové, proto SVS rozhodla o jejich souběžné rekonstrukci s kanalizací. Kanalizace a vodovod jsou vedeny v místních komunikacích.
V rámci investiční akce SVS bude v ul. Malá rekonstruována stávající jednotná kanalizace a vodovod. V ul. Tyršova a Pětidomky bude stávající kanalizace využita jako dešťová a k odvodu splašků bude vybudována nová kanalizace. Souběžně zde bude rekonstruován i vodovod. Pro kanalizaci bude použito kameninové potrubí vnitřního průměru 300 mm v celkové délce 354 metrů. Pro rekonstrukci vodovodu se použije potrubí z vysokohustotního polyetylénu průměru 110 mm v délce 129 metrů a průměru 63 mm v délce 293 metrů. Součástí stavby je přepojení všech stávajících 16 domovních vodovodních přípojek a 22 domovních kanalizačních přípojek a uličních vpustí na trase, jakož i napojení na navazující řady a stoky. Stavba bude realizována v otevřeném paženém výkopu. Závěrem dojde k obnově povrchů v rozsahu dotčeném stavbou.
Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 1. června 2016. Stavební práce budou zahájeny od 1. července 2016 a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 30. září 2016. Stavba SVS proběhne v koordinaci s plánovanou investiční akcí města Cvikov k rekonstrukci dešťové kanalizace a k rekonstrukci a odvodnění komunikace.
Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Česká Lípa, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 21 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 123 milionů korun bez DPH.
Více o SVS:
Severočeská vodárenská společnost a. s. je moderní, výkonná, efektivní a transparentní vlastnická vodárenská společnost. Převzala za své akcionáře - 458 severočeských měst a obcí - odpovědnost za zásobování obyvatelstva pitnou vodou a za odvádění a likvidaci komunálních odpadních vod. Všechny aktivity podřizuje od svého vzniku v roce 1993 základním principům: uplatňuje jednotnou solidární cenu vody pro celé území, udržuje sociálně přijatelnou cenu vody, aplikuje racionální podnikatelské metody v hospodaření a vkládá celý zisk do obnovy a rozšiřování majetku. Rozsah majetku SVS na území dvou krajů je v rámci ČR ojedinělý: 54 úpraven vody, 994 vodojemů, 8982 km vodovodů (bez přípojek), 192 čistíren odpadních vod a 3954 km kanalizace (bez přípojek). Prioritou SVS je urychlená obnova stávajícího infrastrukturního majetku, při současném naplnění požadavků legislativy. Více informací na www.svs.cz.
Kontakt:
Mgr. Jiří Hladík
Tiskový mluvčí
Severočeská vodárenská společnost a. s.
Mobil: 731 452 650
E-mail: jiri.hladik@svs.cz
Zdroj informací o důležitých uzavírkách: http://mapa.dopravniinfo.cz
Orientační schéma: